ara_banner

SEO Nedir ?


Optimizasyon 1

Sitenizde bulunan ürünlerin URL adresleri ,meta bilgileri ve description ürün ismine göre düzenlenir.

Optimizasyon 2

Sisteme ekleyeceğiniz her ürüne özel etiketleme ve her ürüne özel meta, description ekleme ile bir ürünü google'da birden fazla şekilde ve linkte listeleyebilirsiniz.

Optimizasyon 3

Sisteminizde kullanılan tüm css ve html kodlar Google tarafından önerilen yapıya uyumlu ve en iyi şekilde indexlenebilmesi için düzenlenmiştir. H1,H2,H3 elementleri profesyonel bir şekilde kullanılmıştır.

Optimizasyon 4

Google web master tools entegrasyonu ve güncel site haritası oluşturma modulü ile sitenize eklenen her üründen Google'ı anında haberdar edebilirsiniz. Böylece Google robotlarının sitenizi ziyaret etmesini beklemeden siz Google'a haber vermiş olursunuz.

Optimizasyon 5

Google meta arama ile mağazanızın arama sistemi Google ile entegre çalışmaktadır. Google'da doğrudan site içi arama yaptırabilirsiniz.

Optimizasyon 6

PlatinMarket'in mükemmel seo yapısına yeni bir özellik daha eklendi. Google tarafında sayfalanan (indekslenen) siteleriniz, bu özellik sayesinde arama sonuçları sayfasının alt kısımına o ürün ile ilgili bazı bilgileri getirmektedir. Bu özelliğe google snippet denir.


PlatinMarket SEO Ayarlama Alanı


Yer Tutucu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Platinmarket Yönetim Panelinize, sistem ayarlarıseo yapılandırması kısmında bulunmaktadır

-Aşağıdaki görselde Kategori alanında bulunan yer tutucu gösterilmektedir

-Sol tarafta “p” ikonuna tıkladığınızda yer tutucu size “Site Başlığı” alanında kullanabileceğiniz hazır içerikleri göstermektedir

Size önerilen Başlıklardan Kategori İsmi seçtiğinizde Tüm Kategorilerinizin Başlığı Otomatik olarak “Kategoriniz ismini” olacaktır


Google meta arama özelliği nasıl çalışır ?


E-ticaret seo